POBEDNIČKI DAN U KOIMBRI: Pešić za trijumf futsalera, košarkašice ubedljive protiv Slovenki

FOTO Milan Rašić

Futsaleri Beogradskog univerziteta trijumfom su otpočeli grupnu fazu Igara, pošto su golom Pavla Pešića, u poslednjem minutu utakmice, savladali ekipu iz Varšave – 2:1 (1:1). Od početka su Beograđani nametnuli svoju igru i bili bolji tim na terenu, ali su se Poljaci odlično branili. Stefan Aleksić je srpskog predstavnika doveo u prednost u 17. minutu. Popularni „Falkao sa Ekonomskog“ odlično se oslobodio čuvara i efektno pogodio malu mrežicu, ali je Univerzitet iz Varšave uspeo do poluvremena da izjednači. Kamil Vojščik je bio precizan iz kaznenog udarca sa deset metara. U nastavku su srpski studenti nastavili da dominiraju, a Pešić je u poslednjim trenucima meča, posle kornera, doneo veoma važnu pobedu za Univerzitet u Beogradu.

Potpunu dominaciju srpskih sportista devetog takmičarskog dana u Koimbri, potvrdile su košarkašice Beogradskog univerziteta, koje su ubedljivo pobedile Univerzitet u Mariboru sa 73:52 (16:13, 16:16, 19:9, 22:14). Najraspoloženija u ekipi Marka Bolića bila je Milica Mitrović sa 17 postignutih poena.