FUTSALERI NISU USPELI: Srbija bez novih medalja

Srbija je ostala bez novih medalja na Evropskim univerzitetskim igrama i učešće na takmičenju u Koimbri završila je sa tri osvojene medalje.

Futsal reprezentacija Beogradskog univerziteta nije uspela da se plasira među četiri najbolje ekipe Evropskih univerzitetskih igara 1:0 (1:0). Pobedonosni gol postigao je Žoao Abreu, koji je u petom minutu izvanredno zahvatio volej i matirao Filipovića. Izbranici Vladimira Vuletića tokom celog četvrtfinalnog duela su diktirali tempo i napadali protivnika, ali je nepremostiva prepreka za naš tim bio inspirisani Vasko Ribeiro. Čuvar mreže portugalskog tima imao je svoje veče, a pored toga imao je i dosta sreće, jer su Petrašević i Arsić uzdrmali okvir gola. Pokušali su Beograđani i sa golmanom-igračem da postignu izjednačujući pogodak, ali jednostavno lopta nije htela da uđe u mrežu. Srpski futsaleri će se nastavku Igara boriti za plasman od petog do osmog mesta.