Drugi deo takmičenja…

Drugi deo takmičenja na Univerzitetski igrama u Roterdamu počeo je utakmicama za odbojkaše i košarkaše u obe konkurencije. Epilog dana su tri pobede i jedan poraz. Košarkaši i obe odbojkaške ekipe zabeležile su pobede a jedini poraz pretpele su aktuelne prvakinje Ervope, košarkašice Univerziteta iz Beograda, koje su u zamiljivom meču poražene od koleginica iz Strazbura 71:70 (14:17, 10:13, 16:21, 29:20). U poslednjoj deonici Francuskinje su imale i 14 poena prednosti ali su do pobede došle u poslednjim sekundama sa linije slobodnih bacanja. Najefikasnije su našem timu bile Jelena Jovanović (20), Jovana Popović (18) i Latinka Dušanić (15) poena. Najbolji utisak danas u Roterdamu ostavili su košarkaši iz Niša koji su deklasirali ekipu iz Bolonje 76:46. Prvi deo igre pripao je Italijanima, onda najpre preokret do poluvremena a zatim i potpuna dominacija našeg tima koji je slavio na kraju veoma ubedljivo, sa čak 30 koševa prednosti a u drugom poluvremenu protivnik je postigao samo 19 poena.
Odbojkaši i odbojkašice iz Beograda imali su identičan i učinak ali i tok meča. Prvi set u oba duela pripao je protivniku a naredna tri dobili su naši student Beogarad- Gan 3:1 (26:28, 26:24, 25:22, 25:17) kod odbojkašica i Beograd- Varšava 3:1 (23:25, 28:26, 25:21, 25:23) u konkurenciji odbojkaša. Ako već treba istaći najbolje pojedince u našim ekipama recimo da su kod devojaka više poena od ostalih svom timu donele Dinić, Jovanović i Stanimirović a u kod studenata Minić i kapiten Majstorović.
Narednog dana obe odbojkaške i ženska košarkaške ekipa igraju protiv rivala iz Švajcarske dok će Nišlije za protivnika imati Univerzitet iz Rige.